Інформація бібліотеки та відгуки читачів
Офіційний сайт Центральної міської бібліотеки ім. Лесі Українки міста Херсона
«Трасер – вольова людина в житті і у космосі»
http://www.cls.ks.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=514&Itemid=58
12.10.2014р. до Центральної міської бібліотеки ім. Лесі Українки на скайп-конференцію «Трасер – вольова людина в житті і у космосі», присвячену творчості письменника-фантаста В’ячеслава Астрова-Чубенко, зібрались справжні прихильники жанру фантастика в літературі, від тинейджерів до більш старших та досвідчених читачів фантастичних творів. Політ людської фантазії настільки широкий і різнобічний, що кожна книга цього чарівного жанру абсолютно несподівана! Напевно, будь-який інший жанр не може дати стільки різнопланових думок, настільки серйозно розширити межі нашого мислення і бігти в своїх припущеннях так далеко в просторі й часі.
Людство ніколи б не досягло позитивних результатів в освоєнні космосу, в медицині, в науці і техніці, якби не вміло мріяти. В наше 21 століття ми помічаємо, як багато чого неможливе колись, сьогодні стало для нас звичним. Ми легко піднімаємося в космос, ми легко занурюємося під воду, ми виводимо нові види рослин і тварин… але ж все це колись було фантастикою!
Завдяки таким творам, як твори Астрова-Чубенко і інших фантастів ми не тільки мріємо, а й втілюємо мрії у життя. На сторінках нових книг «Всего лишь СОН» та «Всего лишь Трассер» кожен читач знайшов для себе щось цікаве. В ході конференції обговорювалися питання сучасної фантастики на Україні і за кордоном, творчість і соціально – громадянські позиції відомих письменників-фантастів Андрія Куркова , Володимира Васильєва, Сергія Лук’яненка. Новою ідеєю спілкування «читач – письменник» стала пропозиція учасників конференції збирати на веб-сторінках автора ілюстрації читачів до його романів.
Страница на Фейсбук Центральной городской библиотеки им. Леси Украинки
https://www.facebook.com/cls.ks.ua
Херсонська централізована бібліотечна система
12.10.2014г. в Центральной городской библиотеке им. Леси Украинки прошла скайп-конференция « Трасер – волевой человек в жизни и космосе» по творчеству писателя – фантаста Вячеслава Астрова-Чубенко.
«Про многое написано, Мир – нескончаемый поток. Вселенная кипит, и брызги высекли их имена, их путь – ее виток. Кто воплощает красоту из мысли, Тот наполняет вдохновением века. Его особый отпечаток жизни – узор судьбы на ткани бытия» – эти строки стали эпиграфом для конференции, посвященной писателю, астроному и поражающе волевому человеку – Вячеславу Астров-Чубенко.
На встречу пришли читатели разного возраста – студенты, тинэйджеры и люди старшего поколения. Каждый из них нашел на страницах новых романов Вячеслава «Всего лишь СОН» и « Всего лишь Трассер» что-то интересное именно для себя. Участники обсуждали сюжетную линию, главных героев романов. Безусловно, помимо таланта молодого писателя всех покорила судьба самого автора, человека удивительной жизнестойкости и жизнелюбия. В ходе общения с читателями, активное участие принимала Вера Ивановна – мама Вячеслава, прекрасный человек и отличный специалист своего дела – любого, за которое она берется. В ходе конференции обсуждались вопросы современной фантастики на Украине и за рубежом, творчество и социально-гражданские позиции известных писателей- фантастов Андрея Куркова, Владимира Васильев, Сергея Лукьяненко. Новой идеей общения «читатель-писатель» стало предложение участников конференции собирать на web-страницах автора иллюстрации читателей к его романам.
Отзывы и впечатления читателей – участников встречи
Вячеслав Астров-Чубенко – это человек железной воли, сумевший наполнить свою жизнь особым смыслом. Говорят, когда у человека отказывает одно чувство восприятия, одно из других особенно обостряется (так, например, слепые обычно обладают тончайшим слухом). В случае с Астровым-Чубенко проблема с опорно-двигательным аппаратом стала причиной развития внутренних крыльев и сделала его торжественным первопроходцем космических миров. Такие люди вдохновляют и пугают своим глубоким внутренним миром и жаждой жизни. А главное, это доказывает, что жизнь требует гибкости и устойчивости в самых тяжелых ситуациях.
(С ув. к талантливому фантасту и благодарностью к тем, кто организовал встречу. Евгения Коляда)
Сегодня, 12.10.2014 г., я побывала на встрече с писателем Вячеславом Астровым-Чубенко. Я только недавно узнала о его творчестве, но он успел меня удивить. Он сильный, мужественный человек, которых мало в этом мире. Он каждый день борется, и это уже говорит о характере этого человека. На скайп-встрече прозвучало много вопросов, на которые читатели получили ответы. Мне очень понравился Вячеслав как человек. Нужно брать пример и учиться жить. Да, жизнь этого стоит.
(Алина Вовчук)
Сьогодні, 12 жовтня, ми, читачі юнацького відділу нашої улюбленої книгозбірні імені Лесі Українки, були присутні на дивовижній скайп-зустрічі з письменником-фантастом, що родом із Миколаївщини, В’ячеславом Астровим-Чубенком, вражаючою Людиною і самобутнім митцем. Прочитавши дві його книги, я відкрила для себе химерний Всесвіт планет, вольову особистість – трасера Кас, яку я б узяла собі в подруги. Вона – гравець, імпровізатор, міжгалактичний агент, розвідник і рятівник усього живого. Вчить нас, як і автор, досягати усього самому, боротися, цінувати життя.
У книзі є романтичні й кумедні епізоди, молодіжний сленг. Учасники заходу, читачі-ентузіасти, відзначили, що наш гість неабиякий психолог, наставник підлітків. Кас уміє встановлювати контакт з істотами, особливо з мислячими дельфінами, вміє спостерігати та по-справжньому любити й берегти природу. До цього закликає нас і автор, а ще радить вчитися, чути один одного. Слухаючи В’ячеслава, ми, присутні, замислилися над проблемами сьогодення, намагалися разом знайти шляхи їх спільного вирішення. За це дуже вдячні письменнику. Наша зустріч-розмова нікого не лишила байдужим. Усе сподобалося: емоційна ведуча, її цікаві коментарі, харизматична мама, помічниця автора. Вона так вдало відповідала (разом із В’ячеславом) на наші запитання, намагалася створити «коло» талановитих письменників-фантастів, твори яких варто прочитати (це Дяченки, Олді, В.Васильєв). Відомі вже нам твори та авторів ми розглянули під новим, іншим кутом зору. Письменник-інвалід дитинства тримався так гідно, що не тільки не викликав у нас жалість, а навпаки, став взірцем цілеспрямованого бажання досягти чогось у житті, самореалізуватися. Мужній автор допоміг нам розробити якийсь своєрідний кодекс життя (для молоді це дуже важливо): – завжди робити вибір самому, не піддаючись впливу;
- мріяти «рятувати» нашу планету
- берегти друзів, жити яскраво, небуденно.
Я особисто дуже вдячна працівникам бібліотеки за людяність. Вони запропонували мені ще маловідомі твори, підготували цю зустріч – відкриття фантастики. Адже цей жанр літератури – духовний міст між минулим і сучасним, дверцята у такі дивовижні й незнані світи.
(Чернієнко Наталя Валентинівна)